Inglise buldog

“Inglise buldog on nii inetu, et muutub vaadates ilusaks” – Gerald Durrell

“Vaatamata oma jõhkrale välimusele on buldog hell ja armastav koer.” – Patricia Lehman

“Paar inglise buldogi taluõuel sisendavad rohkem aukartust kui pastori pühapäevane jutlus kantslist.” – Inglise pastor Wilton

Inglise buldog kuulub FCI II rühma 2.alarühma – molossi tüüpi koerad.

Nagu nimigi ütleb, on tegemist sõna otseses mõttes Inglise rahvustõuga. Algselt oli buldog võitluskoer – koerte ja härgade vahelised võitlused olid Inglismaal äärmiselt populaarsed kuni IX sajandi keskpaigani.

Peale taoliste võitluste keelustamist pidi tõug peaaegu välja surema, kuid grupp entusiaste suutis teha tõust rohkem seltsi- kui võitluskoera. Inglise buldogite klubile kuulub ka vanima tõuklubi staatus (seda küll Inglismaal) aastast 1875.

Inglise buldog on vaatamata oma välimusele väga mõnus perekoer. Ta armastab oma pererahvast siira andumusega ja on jäägitult truu. Iseloomult on inglise buldog pigem rahulik, aga ei ütle ära ka mängust. Jõuline keha ja tugevad käpad, kuid väga kiireid ja pikki kõndimisi väga ei armasta. Meeldib end soojendada päikese käes, kuid palavaga valitseb päikesepiste oht. Ei ole iseenesest agressiivne, kuid endale liiga teha ühelgi teisel koeral ei lase. Ja ausalt öeldes, ega ta vist ei kardagi kedagi – vähemalt koertemaailmas mitte.

Lisa info:
Standard
Kirjeldus