Ca de Bou

CA DE BOU
ehk MALLORCA MASTIFF, MAJORCA BULLDOG, MALLORCA DOGI, PERRO DOGO MALLORQUIN – heal koeral mitu nime

FLOYD (Oskar)
TÕUKIRJELDUS
vaid lähtuvalt minu silmade ja südame järgi

(Lugeda tõukirjeldust parema ettekujutuse saamiseks koos tõustandardi ja kennelliidu koolitust koordineerival leheküljel üles pandud spordialade kirjeldustega)

Niisiis, cadebou on kõige ilusam, kõige parem, kõige targem ja kõige õigema suurusega ning kõige ilusama värvilahendusega keskmist kasvu, suure kondiga intelligentne ja vajadusel kaitset pakkuv perelemmik. Just kõige õigem loom, asumaks inimese kõrvale, et olla talle teejuhiks järgnevaks 8 kuni 12 aastaks.
Luban, et nende aastate jooksul cadebou tutvustab teile nii näituse kui võistluskoera maailma. Seda olenevalt teie nõudlikusele ja võimekusele ning ajale ja rahalistele võimalustele.
Te saate aru, et cadebou on absoluutselt kindel näitusekoer kes väga vähe satub rühmavõistlustele ja peaaegu kunagi ei jõua Best in Show‘le  isegi vaatamata sellele kui ta on oma tõu võrreldamatu liider.
Aga selle eest tudvustab cadebou teile peaaegu kõiki koeraspordialasid. Teil on võimalik tegeleda kuulekuskoolitusega ja BH-ga ja sõnakuulelikkusega, eriliste võimete ilmnemisel ja suure südikuse korral ka IPO-ga. Aja ülejäägi ja hea tervise korral võite ennast kaaslaseks pakkuda ka cadeboule nii pinnalt päästmise treeningutel kui isegi jahikatsetel. Kõike seda tehes peaks teie loosungiks ikka olema et tähtis pole võit vaid osavõtt. Muide, kui te jätate suitsetamise maha siis võite cadebouga läbida isegi AD katse ja tunnete ennast olümpiavõitjatena.
Väga hea on ka see, et veterinaarist peretuttavat ei pea ilmtingimata olema, kuna tõug on suhteliselt terve. Loomulikult on tal ka omad kitsaskohad, nagu düsplaasia ja südamepuudulikkus. Muidu piisab nii-öelda igaaastasest ülevaatusest.
Seda tõugu koertele sobib jalutuskäiguks igasugune ilm ja vaatamata sellele, et cadebou on Hispaania tõug, meeldib talle Eesti kliima tunduvalt rohkem. Just need meie kliima ilusamad hetked: porine kevad ja sügis ning jää- ja lörtsisegune talv. Vaatamata koera positiivsele suhtumisele meie kliima pärlitesse ei tohi teda ööseks õue unustada. Cadebou on ka Eestis ikka diivaniloom.
Seda tõugu koeri on Eestis vähe, kuskil 25 isendi ümber. Ja veel, koer seltsib mitte ainult inimestega vaid ka igasuguste loomadega, seda tarakanidest kuni hobusteni välja. Loomulikult on ka erijuhtumeid ja mitte kõik isased ei salli sama soo esindajaid. Koer on koer.
Ka vaatamata oma lapsemeelsusele ja kiindumusest lastesse ei meeldi cadeboule sellised pealetükkivad lapsed, kes oma näppe igasse auku sobitada püüavad või siis emme või issi loal koera seljas nelja jalaga hüppavad. Olgem ausad, ega selline käitumine ei meeldiks ju mitte kellelegi, selleks ei pea isegi mitte cadebou olema.

Lisa info:
Standard